E cagoules durante e manif seranu difese !

 zuka
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
a ghjustizia avanza :

Quant à l’homme de 35 ans, interpellé mardi dans le cadre de l’enquête sur les incidents de la manifestation de Bastia samedi dernier, il a été jugé en comparution immédiate par le tribunal correctionnel de Bastia. Ce dernier, un SDF qui est arrivé en Corse il y a seulement deux mois, aurait lancé quelques pierres en direction des forces de l’ordre. Il a été condamné à 6 mois d’emprisonnement, dont 4 avec sursis. Il a été écroué à la maison d’arrêt de Borgu.

yes !
 heliofobu
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
Tantu chi un SDF tenerà altu la bandera anant'a l'altare di a resistenza, a razza un si spinghjerà !
 ZIU ANTO U PURCAGHIU
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
anu puru cundanatu un manifestante arrabiatu...GLORIA A TE O JEAN VIANNEY BLANCHE..........
 ZIU ANTO U PURCAGHIU
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
FEMU UN CUMITATU DI SUSTENU PER A LIBERAZIONE DI STU PATRIOTU........
 estrimei
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
a mè, mi si paria chi qui un si scrivia che in corsu, mi seraghju sbagliatu?
fate pianu o ghjente, e cusi , chi pianu pianu ci puntanu fora e ci piglianu a piazza !
 ziu santu
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
Certi si sbaglianu di foru ! morazzani françoise vai nantu à scruccarelli.com
quì si scrive in lingua corsa ma hè vera chì pè ghjente cum'è tè hèuna vergogna di parlà a so lingua è simu terruristi dinù... ai a ragiò VIVE LA REPUBLIQUE ET VIVE LA FRONCE
 circinelludiguagnenativupeliguagnesusosanguaversatu
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
facho ? piombu !!!
mi pari chi 'ss'ultimi ghjorni a ghjente si so sminticatu di ciò ch'ellu era u fascisimu...
 Acqualacciu
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
Ci campemu...
Sta Françoise mi pare appena azeza, ghjè ella a terrurista à parlà cusì.
Quandu si vede a facciaccia di MAM, pensu chì ghjè ella chì hà bisogna di mette una coprifaccia !
:-)
 altore
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
o francè ùn ai chè da andà nant'à un forum inglese à scrive in frencese... ai da vede s'elli sò elli i fascisti o tù a ligatoghja... a regula quì ghjè di scrive in lingua nustrale... sè tù ùn sì micca d'accordu ghjè u to dirittu ma tandu ùn scrivi micca... puntu à basta.. un' antr' affare... si pò esse patriottu è funziunariu... eiu travagliu pè u serviziu publicu micca pè u statu frencese. u ghjornu chè no seremu indipendenti seraghju, cun gran'piacè funziunariu pagatu da u statu corsu. pè u mumentu u serviziu ch'o rendu à i mo cumpatriotti hè pagatu da u statu frencese è ùn n'aghju nisun vergogna... una precisione: ùn sò nè militare nè pulizzeru.. (ùn ci vole micca à deccunà quantunque!).
 fatal' basucà
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
Ci vol' à dìlu : "fous ta cagoule" !!
 machja
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
O Estrimei! ghje quessa l'apertura ! hè d' issa manera ch'avemu d' aricchise a nostra lingua ........
 machja
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
O francesca! se tu vole scrive in francese ,scrivelu currettàmentu: si scrive" messieurs les courageux qui PORTEZ des cagoules,REVISEZ....etc
 Paulu
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
S'ella sapia scrive corsu, sbaglii simuli in francese, ùn li faria.
O Françoise, calmati chi t'ai da fà un attaccu !
 heliofobu
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
Una "coprifaccia"... Interessante, è ben truvatu...
Mà, pensu chi sta parola un'ha da durà di piu chi "Spechjafonu", "campestraghjolu" o l'abuminevule "guarda custodia" di RCFM...
 flictamèrchipezzualiot
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
sta francesca mi face arma ( bander ) cun quessa so persuasu chi di fa l'amore he d'una pudenza tamanta li piacenu belli grossi a a sumerina se vo mi capite quand'ella giuisce face hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihannnnnnnnnnnnnnnnnhiiiiiiiiiiihannnnnnnnnnnnnnnnn in piu ci si po appicca a l'orechje oupfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff chi piace
 Incrisanera
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
Heliofobu :
Pensu che a parolla "coprifaccia" era per dì chì MAM hè veramente goffa !
 sunatelucornu
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
o françoise si u to livellu di corsu hè simile à u to livellu di francese allora capiscu megliu a to passione per i cumenti ind' a lingua di Molière
 paulmat
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
A toutes et à tous,

Que vous écriviez en langue française de nos envahisseurs, ou en notre langue corse maternelle, pitié, ne l'écorchez pas svp !

Et la Françoise, avant de nous traiter de "facho", qu'elle prenne le temps d'aller suivre quelques cours de grammaire...
 C.BARBIER
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
paulmat s'o mi possu permette "ne LES ecorchez pas" parli bè di a lingua francese è di a lingua corsa, ch'ellu ùn ci vole micca à tazzulà,dunque 2 registri di lingua !!
 Culomba1
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
O Françoiseuuu, u francese hè dapertuttu, ai abbastanza lochi per sprimatti, eppo i pinzuti almenu seranu d'accordu cun tè, ma noi n'avemu pochi spazii in lingua corsa, allora lasciaci quessu per piacè ...

U vostru nome :


U vostru email :
 (micca publicatu)


Missaghju
Signale embed   Annulà ò
A vostra video sarà affissata sottu à lu vostru post.