Trà Anne-Marie è Stéphanie, chì serà a scelta di Sarkò ?

 estrimei
Marti u 9 di Farraghju 2010

[Ignorer]
"Un prugrammu politicu ..? " a i ghjorni d'oghje so belli schersi !
oghje si contanu i voti ! per fà l'ellezzioni ci 'olenu di voti ! e per avè i voti ci'ole a fà manghjà !
evviva a ticchjina ! quella chi arruina a Corsica , ma chi ne tratecchja nepochi.
 estrimei
Marti u 9 di Farraghju 2010

[Ignorer]
scusate , ma vuleria aghjustà a so ch'aghju scrittu di sopra:
e i sumeri roncanu.
 in cauda venenum
Marti u 9 di Farraghju 2010

[Ignorer]
I SUMERI RONCANU E A SOMMA PASSA
 estrimei
Marti u 9 di Farraghju 2010

[Ignorer]
forse l'ump , mi perdunerà,?
s'avia a fà a mio scelta, eu piglieria a Anne Marie , mi pare chi 'ncu u conte di Cala Purcina facenu un bellu coppiu .
ma forse un mi steranu micca a sente ? a sapete chi a i lati di Sarkozy , c'he Charrasse , sapete , quellu chi s'infrugna in tutti i tufoni . e quessu 'ncu i Natali nu a c'ha!
 antò u primu
Marti u 9 di Farraghju 2010

[Ignorer]
A merressa di' borgaux' l'emu intesa nantu à l'onde di rcfm, lagnassi chì a so CITA' di BORGAUX ùn sia micca stata citata cum'è a quarta di Corsica per a so pupulazione....dicendu' beaucoup de continentaux se sont installés sur la commune en y construisant leur VILLA '
Avà eiu li dumandu duve si trova U CENTRU CITA' DI BORGAUX per fammi una spassighjata è raghjunà cù i paisani
 KÜG
Marti u 9 di Farraghju 2010

[Ignorer]
ha dà finisce à colpi di pettine
 miccaébastiacciuinnizza
Marti u 9 di Farraghju 2010

[Ignorer]
chi bella andatura cun i so speghjetti Anne Marie, ancu di grazia ci va cun Popol ad incutrà A Sarko u dunnaghju...
 casinca libera
Marti u 9 di Farraghju 2010

[Ignorer]
francese di merda !
 babbu natali
Màrcuri u 10 di Farraghju 2010

[Ignorer]
AND THE WINNER IS...

« Le président nous a offert du chocolat »

La balance présidentielle a penché en faveur d'Anne-Marie Natali
Anne-Marie Natali sera la première femme de la liste conduite par Camille de Rocca Serra. C'est Nicolas Sarkozy qui le lui a confirmé, aussitôt qu'elle avait franchi le seuil de son bureau présidentiel, hier à 18 h 45. L'entrevue a duré une petite demi-heure dans une ambiance des plus conviviales, le président de la République se montrant particulièrement chaleureux à l'égard de ses deux hôtes, puisque le maire de Borgo avait effectué le déplacement de Paris avec son époux, l'ancien sénateur Paul Natali. Après avoir prononcé un grand discours sur la ruralité dans le Loir-et-Cher, Nicolas Sarkozy était, en quelque sorte dans la continuité en recevant une élue d'une des plus importantes communes rurales de Corse. On peut dire aujourd'hui de Borgo que c'est une place forte.

hè a più forte !
 Ghjorghju Bocca
Màrcuri u 10 di Farraghju 2010

[Ignorer]
Po chì pietà ! Chì closce e corce....
 miccaébastiacciuinnizza
Màrcuri u 10 di Farraghju 2010

[Ignorer]
cume mi dice un anzianu di qui : "povera francia" !
 marboeuf
Màrcuri u 10 di Farraghju 2010

[Ignorer]
Stu Sarko, hà a memoria corta... Unepochi anni fà, averia sceltu diferamente...
 Per ride
Màrcuri u 10 di Farraghju 2010

[Ignorer]
E donne ci avianu da purtà dipiù ghjudiziu in pulitica, una manera forse più umana di gestisce a sucetà, un usu più cuncretu di u putere à prò di tutti, senza manca fame è sete di putere cum'elli sò l'omi.

Mi sò pigliatu di paura, e donne sarianu po d'una ntra razza chè l'omi?

Quand'e vergu ste carnavalate mi sentu più serenu.

Semu listessi
 vargaglionu
Màrcuri u 10 di Farraghju 2010

[Ignorer]
In pulitica ùn basta mancu più d'essa suchjona sperta!!
 marboeuf
Venari u 12 di Farraghju 2010

[Ignorer]
Ghjè vera, tutti sti canneloni per nunda...
 zuzzicabugnu
Dumenica u 14 di Farraghju 2010

[Ignorer]
Stu presidenti hè u più forti!
Quantu mi ni pentu d'ùn avè micca vutatu par iddu !
Mentre ch'iddu dicia in Aiacciu una sittimana fà ch'iddu era dicisu à sbatta a MAFIA in Corsica ricivia in u so palazzu u signori P;Natali(è a so moglia) chi( a ci dici un pracuratori chi a travaddatu parichji anni in Corsica) saria un di i capi mafiosi in Corsica!
Povara Francia mà masimu tinti di no!
 Mamo
Ghjovi l'11 di Marzu 2010

[Ignorer]
Quando Sarko era ministru di l'interiore e chi sera rotu cun Cecilia ,circulava un putatjiu, che forse a Stephanie ,a si feciva cun Sarko.... Allora forse ,sera scelta ella!!
 40 di febbra
Venari u 12 di Marzu 2010

[Ignorer]
Ma si dipende di ciò chi c'hanu offertu a sarko !!!
Un lava-piatti ,televisiò à screnu plattu ,frigo americanu ò una nova ROLEX ?!
 PAGHJONE
Luni u 22 di Marzu 2010

[Ignorer]
STEPHANIE : PULENDA PURTULANA , AMORE ,SENZA CICCULATA.....

U vostru nome :


U vostru email :
 (micca publicatu)


Missaghju
Signale embed   Annulà ò
A vostra video sarà affissata sottu à lu vostru post.