Liberemu u nostru liturale !

 U Vagabondu
Luni u 5 di Sittembre 2011

[Ignorer]
Ùn capiscu e vostre parolle ver'di Estrimei, ùn hà mai dettu gattivezze, ùn hà mai fattu rimproveru. Pruvava solu à fà avanzà a lingua.
Ùn ci vole à fà rimproveri ma currege sì, hè a sola manera di salvà a lingua.
 Nemancu Perride
Luni u 5 di Sittembre 2011

[Ignorer]
tutt'ognunu cerca à à so manera d'accuncia a somma, l'affari ùn'è faciule è certe parole ponu esse mal' capite.
Ci vole à dila cume quella di i spaghetti ;3 O Estrimè, ci vole che tu volti, ci so listessi in casa toia'
 Antonino Albertini
Marti u 6 di Sittembre 2011

[Ignorer]
Bravo femuneafinita. A lingua corsa , so tante lingue.. ognuno parla a lingua sua. Un capisco sti professori ki fanno i sapientoni. si parla di comu i francesi vi arrubbano a terra è quisti pensano a comme si scrive na parolla. bho...!!
 a cicca
Marti u 6 di Sittembre 2011

[Ignorer]
Ci anu pigliatu u cerbellu per via di a lingua francese avà si pudenu piglià a terra. Evviva e rimarche nantu à lingua (s'elle so benevulente)!!!!
Quandu un ci ne sera piu mancu una, principiaremu à pienghje.
 Nemancu Perride
Venari u 9 di Sittembre 2011

[Ignorer]
A cicca : 'Ci anu pigliatu u cerbellu per via di a lingua francese avà si pudenu piglià a terra. Evviva e rimarche nantu à lingua (s'elle so benevulente)!!!!
Quandu un ci ne sera piu mancu una, principiaremu à pienghje'.

Pienghjemu disgia, mi pare, allora tandu, li bastera à lampassi in mare, i pochi chi fermeranu...
 cappellu vicci
Venari u 9 di Sittembre 2011

[Ignorer]
Avà ci sò chì l'anu cù Estrimei. Estimei chì chjama à Dite a vostra, chì vole curegge i sbagli. Lasciate lu fà Hè opera santa è ghjusta. Ci volenu i sbagli, quelli ch'anu sempre qualcosa à dì è quellui chì trovanu sempre à dì. Hè vera, ùn hè manc'à pena un foru urtugrafficu, hè un spaziu di spressione. Ognunu dice a soia è basta. Eviva quelli di Castineta
 cartellinu rossu
Venari u 9 di Sittembre 2011

[Ignorer]
fighjate què u tippu
 REVIENS ESTRI
Venari u 9 di Sittembre 2011

[Ignorer]
Libertà pè ESTRIMEI u nostru fratellu di lotta incarceratu in l'azizume.
 luigi piombu
Venari u 9 di Sittembre 2011

[Ignorer]
Estrimei serà passionatu è sinceru ma à a fine ci n'hè una techja. Ch'ellu amparghi à rispettà a lingua è a so scrittura nanzu di dà lezziò nantu u nustrale o u micca nustrale à l'altri. O Estrimei si ùn si micca natu amparatu omancu ascolta i cunsiglii di quelli chì cunnoscemu a lingua o metti ti à u japunese...!!!
 J G
Venari u 9 di Sittembre 2011

[Ignorer]
Eo vorrebi di a tutti sti giovani ch'elli sô appena troppu passionati per esse oggettivi ..A lingua corsa l ' haimu amparata sententula parlà e leghjendula , pe a mé parte di noi , allora e rilfezzioni e é currezzioni sô sempre e benvenute . Quandu e vo parlate l'inglese vi referate a u vostu prufessore e bé pe a lingua corsa e listessa e a mé mi pare chi estrimei sia misuratu e sensatu e mi piace a leghjelu .......point barre , cum ' ell ' ha dettu Anne Marie Natali
 J G
Venari u 9 di Sittembre 2011

[Ignorer]
Vorrebbi aghjustà chi ,ci n'hé un'astru chi un ha più scrittu nunda : hé Mercucciu , chi ssi passa ? In fatti parlendu cusi simmu " hors sujet "
 judex sed lex
Sàbatu u 10 di Sittembre 2011

[Ignorer]
o JG ci sò ch'ùn sanu nè parlà nè stà zitti. Tù mi pari unu di questi. A libertà di scrive è di dà u so parè vale per tutti. Ma quellu chì sceglie di scrive, ci vole ch'ellu accetti dinù di fassi ripiglià. Ci vole ch'ellu accetti i cumplimenti, l'accuse, l'attacchi, e rimarche, e ghjasteme, i rimproveri, tira avanti è tocca. Cusinnò, si guarda un filmu o un macciu à a televisiò... Vale per mè quant'è per tè, per i giovani è per i vechji, i sapientoni, l'astuti è i carnavali. E' s'è certi mi piglianu per unu di sti carnavali, tantu megliu per mè. Aghju sceltu di scrive ..
 J G
Dumenica l'11 di Sittembre 2011

[Ignorer]
O Judex , so ti capiscu bé preferiscereste ch'eo mi stia zita , ma un ci contà, l'omi dicenu che no avimu a lingua longa , hé vera e eo sô una di quelle , allora a dicila .....mi piace u cuntrastu .
 judex
Dumenica l'11 di Sittembre 2011

[Ignorer]
O JG, avà sò ch'è tù sì una donna. Parla puru è ancu s'ella ti garba, traparla. U corsu n'hà propiu bisognu. Ma dimmi, à leghjeti, ùn ai micca capitu ciò ch'aghju scrittu. Un' era mancu à pena un rimproveru, era solu un custattu. L'idea era di fà accettà da tutti a sferenza di noi altri tutti chì scrivimu quì, quelli chì punghjenu, quelli chì si piglianu per prufessori, quelli chì ùn accetta cunsiglii, ecc. . Cusì chì Estrimei a s'hà chjappa per a male è ùn affacca più. Peccatu. Allora, lasciate scrive è lasciate dì: solu conta di cuntrastà, sempliciamente, senza piantà, mai.
 J G
Dumenica l'11 di Sittembre 2011

[Ignorer]
O Judex a m 'hai capita che tu mi provocave per fa rivene a estri mei chi li so pigliati l'estri in veru , O estritoi hai finitu di fa u musu si o no ? ? ?
 Francesco
Ghjovi u 15 di Sittembre 2011

[Ignorer]
Eiu aghju amparatu a lingua corsa dinù grazzie à a Piazzetta.
Cusì dicu grazie Estrimei, grazie JG, Permalianu, Antò è à tutti l'altri.
Cuntinueghjate cusì, forza Corsica!
 J G
Dumenica u 18 di Sittembre 2011

[Ignorer]
Per rivenene a u nostru littorale , vogliu ringrazià soprattuttu l'associ chi si battenu cume lioni pe salvallu . Ci vole a susteneli di tutte e manere per ch'elli riescinu a so intrapresa onorevule , risponseule e indispenseule a i ghjonni d'oghje .
AIÖ o ghjente tutti daredu a elli ! ! ! .............

U vostru nome :


U vostru email :
 (micca publicatu)


Missaghju
Signale embed   Annulà ò
A vostra video sarà affissata sottu à lu vostru post.