Le Pen : "la Corse appartient aux Français"

 Fratellu
Dumenica u 18 di Maghju 2014

[Ignorer]
I nostri anciani so morti per a Francia, di sicuru chì semu francesci, Le Pen hà raggiò !!!
 acquaviva
Dumenica u 18 di Maghju 2014

[Ignorer]
ANZIANI MICA ANCIANI A CORSICA FRANCESA UNA STORIA DI MORTI E DI SOLDI DAVERU POCA ROBA O FRATELLU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 J G
Luni u 19 di Maghju 2014

[Ignorer]
A corsica he stata invaida da Genuva in simu micca genuvesi
A corsica hé stata venduta da Genuva cume in una partita di poker
A Francia a compratu a Corsica a un vendiore chi un ne era micca proprietariu
I corsi si so battutti per esse indipendenti e so morti per l'indipendenza
Tuttu u mondu connosce a storia a i ghjorni d'oghje
ma quelli chi hanu votatu pe u fronte nazionale chi si dice più francese che l'altri francesi
Mi pudide di chi fifferenza c'hé cu u nazionalisimu corsu chi crede d'esse piu corsu che l'altri corsi ?
Invece di vulè passà u vostru puntu se vo vi dumandavate cio chi sarrebe u megliù pe a Corsica ?
Certi un sanu parlà che di libertà eu mi sentu libera e voi nô ?
libera di passa e di vene , libera di parlà a mo lingua , libera di spiegami , libera di stami zita ,
Troppu predenzioni e troppu interessi mi pare !!!
Tuttu cio chi m'interessa a mè hé u bè di a corsica , l'ambizioni e a corsa a u potere di certi mi dispiace e a schemità di l'altri mi face paura
A scusa di di un parlu micca corsu perchi era interdettu un he valevule
Eu un vogliu micca manda i mo figlioli a u macellu per diffende l'interessi d'uni pochi
Soprattuttu chi un so mancu appena sicura ch'elli steranu megliu dopu
 J G
Luni u 19 di Maghju 2014

[Ignorer]
U nazionalistu Le pen si crede più francese che laltri
I nazionalisti corsi si credenu più corsi che l'altri
Indue hé a differenza tra i dui
U bé di a Corsica hé a mo priorità
Mandà i mo figlioli a u macellu per difende l'ambizioni d'uni pochi , mancu pensalla
soprattuttu chi un sô mancu appena sicura ch'elli steranu megliu dopu
 GUERRINI
Dumenica u 25 di Maghju 2014

[Ignorer]
Eu ùn capiscu micca. Cum'è un tippu chi ù hà nunda à vede cù a Corsica, po dice cunnerie cusi ?
A Francia pruprietaria di a Corsica ? Ghjè bella quessa ! Sè dumane un paese annessa a Francia è dice ch'ellu si sintia pruprietariu di a Francia cumu credi riasgiscie? Muralità : a Corsica un hè, è ùn serà mai a pruprietà di a Francia O SPEZIA DI MERDACCIA DI PINZUTACCIU DI MERDA !
 sergio
Luni u 26 di Maghju 2014

[Ignorer]
acquaviva dice u veru. eiu so anagraficamente talianu (toscanu), ma sentu chi a parentela coi fratelli corsi he assai più forte chi con altri "taliani" (Napolitani o lombardi chi sienu). u prublema è chi a pinzutizzazione oghje è micca solu sculastica. è di a TV in primis e passa da l'imposizione di tuttu un sistema economicu. (micca trovi u parmigianu o e lasagne dentru u supermarket francese, trovi u camembert). micca trovi un libru corsu o talianu in libreria, trovi un libru in francese. Micca trovi tv corse, trovi tv francesi. tuttu ellu chi è micca corsu (pruduitti alimentari o culturali) dovesse esse talianu, per cultivà e radiche e evità a pinzutizzazione....
 Luca
Marti u 27 di Maghju 2014

[Ignorer]
Face sempre piacè di leghje i penseri di 'acquaviva', e di notà chì ci sò altri Corsi ch'inizianu à "truvà l'escita di a trappula"!
Da a cità di L'Aquila, core di a Terra Ferma...
Evviva l'ITALIA, evviva a CORSICA cù e so PRUFONDE RADICHE TALIANE!


www.wmaker.net/avivavoce/
www.corsicapatrianostra.over-blog.com
www.ghjurnaleipatia.blogspot.fr
 IRREDENTISTI PRISTU
Marti u 27 di Maghju 2014

[Ignorer]
nè francesi, nè taliani, CORSI !!!

IRREDENTISTI FORA !!!! ùn venite più à facci cacà quì, andate nanta i vostri siti MA LASCIATECI IN PACE MANSA DI FACISTI
 ghjuvan''''Paulu
Marti u 27 di Maghju 2014

[Ignorer]
Luca, cusì faci pruvucazione !
A corsica bench'ella appi parentìe strette cun l'Italia... ùnn'è micca l'Italia !

e ancu menu a Francia !
 acquaviva
Màrcuri u 28 di Maghju 2014

[Ignorer]
quelli chi s 'opponenu a cio che no dimmi so scemi e sterichi;a megliu prova he l'odiu di irredentisti pristu e pristu un l'ha ci dice nimu hai capitu o schizofrenicu? e vai tu nanta a i to siti di bolscevicu o voli fa a legge. u to regnu he finitu e corsu o francese a ghjente cume te so sempre bolscevichi nemichi di i populi E QUESTU DAPERTUTTU CAPITU?VAI A FA A LEGGE IN CASA TOIA A PIAZZETTA UN T'APPARTENE!! MA CUME SEMPRE A GHJENTE CUME TE UN HANNU MAI AVUTI CUME PULITICA CHE DI SUPPRIME A PAROLLA LIBERA NE SI L'ULTIMA PROVA:pristu i cummunisti assassinu sempre e dapertuttu.SECONDA ME SI CUMMUNISTA DI BABBU IN FIGLIOLU UN SPIRITACCIU CUME U TOIU SI TRASMETTE GENETICAMENTE .
 acquaviva
Màrcuri u 28 di Maghju 2014

[Ignorer]
quelli chi s 'opponenu a cio che no dimmi so scemi e sterichi;a megliu prova he l'odiu di irredentisti pristu e pristu un l'ha ci dice nimu hai capitu o schizofrenicu? e vai tu nanta a i to siti di bolscevicu o voli fa a legge. u to regnu he finitu e corsu o francese a ghjente cume te so sempre bolscevichi nemichi di i populi E QUESTU DAPERTUTTU CAPITU?VAI A FA A LEGGE IN CASA TOIA A PIAZZETTA UN T'APPARTENE!! MA CUME SEMPRE A GHJENTE CUME TE UN HANNU MAI AVUTI CUME PULITICA CHE DI SUPPRIME A PAROLLA LIBERA NE SI L'ULTIMA PROVA:pristu i cummunisti assassinu sempre e dapertuttu.SECONDA ME SI CUMMUNISTA DI BABBU IN FIGLIOLU UN SPIRITACCIU CUME U TOIU SI TRASMETTE GENETICAMENTE .
 Ghjuvan''''Paulu
Màrcuri u 28 di Maghju 2014

[Ignorer]
A riéscita di a Corsica si face cun ghjente cum'e Laurent Lokoli", di etnìa francese (a mamma) e nera (u babbu) ; ellu si dice CORSU e difende i nostri culori annant'à u corsu centrale di Roland Garros...
Amparemu u corsu e u talianu à i ghjunghjiticci e cusì CORSICA SI FERÀ
 stella capicursina
Luni u 2ndu di Ghjugnu 2014

[Ignorer]
u secondu gradu dinù ci vulerebbe à capiscellu....

"la fille pas aussi folle" : a credite voi, ùn vi lascete accecà da e so parolle, una volta à u pudere serà troppu tardi averà tuttu in manu per ammazzacci

U vostru nome :


U vostru email :
 (micca publicatu)


Missaghju
Signale embed   Annulà ò
A vostra video sarà affissata sottu à lu vostru post.