I peghju turisti sò sempre... i Francesi !

 scrianzatu
Màrcuri u 15 di Lugliu 2009

[Ignorer]
Ebbè, vai puru ò machja,ch' à da ésse "l'urganisazione lucale di l'ecunumia" indé i nostri amichi è parenti di niolu?quant'e,à a ghjustizia e e legge mi campù digià.
 Blaccu Bloccu
Màrcuri u 15 di Lugliu 2009

[Ignorer]
Dimmijà o spilonca 2...Ch'aghi scrittu qui ciò ch'aghju intesu à Corsica Sera (da a bucca stessa di l'aghjuntu), ti faci veramenti cacà, no?
A quissu ùn lu cunnoscu ne di ti ne di mi è nimu m'ha da impidisce di dì chi si tratta qui di una scruccunaria intellettuali fora di misura.
Chi hèni? U to capibanda? Ùn so mancu di chi partitu hè 'ssa parsonna (naziunalistu si, podassi di dritta, vistu a sensibulità di u merri) è par dilla franca eiu di i partiti mi ni battu i cudda!!
Par falla finì, intarvengu qui nantu a Piazzetta sempri cu u stessu pseudo: ùn so nè Circinè, nè Gavini, nè Patatella nè merda !!
 estrimei
Màrcuri u 15 di Lugliu 2009

[Ignorer]
o Machja ,
chi diancine vai a circà?
in principiu di pagina so prupostu cume ministru e a a fine ghjunghji tù, e 'ncu nepoche di riflessioni a lallera, sciappi tuttu.
EU A MIO PIAZZA DI MINISTRU A VOGLIU ! e nimu nu a mi piglierà ! , for' chi se vo pensate ch'o possa esse presidente (hanu fattu a Santini e a u conte di Cala Purcina, ponu fà anc'a mè !)
o scrianzà' ,
lasciallu di, un vedi ch'ell'he ghjelosu e mi volle scruccunà a piazza.
o ghjente , tenite forte ! un cappiate ! tutti insemme pudemmu vince ! eu so decisu : a piazza a pigliu !
 A Bastiaccia di a piazza Santu Niculà
Màrcuri u 15 di Lugliu 2009

[Ignorer]
Ô circinelludiguagnenativupeliguagnesusosanguaversatu !

Sé tu pensi à mè per qualchi ministeru e sopra tuttu quellu di l'imigrazioni è di l'amministrazioni mi convene tuttu a fattu chi voglio lampà fora tutti sti pinzuti chi ci facenu cacà cu i so ordini e a so pretenssione!

E megliu a more arritu che di campà in ghjinocchie!
 filidatu
Ghjovi u 16 di Lugliu 2009

[Ignorer]
u megliu hè di campà arrittu
 circinelludiguagnenativupeliguagnesusosanguaversatu
Ghjovi u 16 di Lugliu 2009

[Ignorer]
Ma o Spiloncadù, a t'aghju detta: a piazza di l'internu hè toia !!! Sangu la miseria, u voli u postu o chène...?!
ciò chì ci hè, hè ch'è tu ùn poi micca essa ministru di l'internu è essa à Corsica Libera: ùn si po micca dà i colpi è, à tempu, ricevali ! ùn pudarè micca arristà l'aghjenti è dinuncià l'inghjustizia fatta à a Corsica ! ùn pudarè micca, non plus, distribuiscia i matraccati d'un cantu è piglialli d'un antru ! ùn si po micca, a capisciarè, andà à u cunsigliu di i ministru u marcuri mattina è essa ind'un transall pà pariggi...
filidatu: sicretariu di statu à i diritti umani (avarè pocu travagliu, ùn ti ni fà...)
 filidatu
Ghjovi u 16 di Lugliu 2009

[Ignorer]
s'ellu ci hè pocu travagliu mi garba assai sta piazza
 scrianzatu
Ghjovi u 16 di Lugliu 2009

[Ignorer]
O circinellu,un ti sbaglia !! u ministeru di l'imigrazione , ci'o à dallu à i"naziunalisti corsi" di corsica libera,perchè unn hannu trovu meiu che di dà "a citoyeneté corse"a tutti quèlli stallati (e chi m'emmerdenu) qui dapoi 10 anni.(più frencese di mentalita ùn ci po ésse).
 Sfacciatu
Ghjovi u 16 di Lugliu 2009

[Ignorer]
U pudemu dà dinù à quelli di u PNC / Chjama ch'ùn anu trovu megliu chè d'ùn prupone nulla per impedì sta culunizazione. Fattu è fine chì per avà qualchì simane bastanu per stallassi in Corsica, accantu 10 anni pare un eternità...
 scrianzatu (e sumére)
Ghjovi u 16 di Lugliu 2009

[Ignorer]
nb: ..trovu megliu invèce di trovu meiu
 machja
Ghjovi u 16 di Lugliu 2009

[Ignorer]
O scrianzatu, mi pare chi ci hè assai mondu chi ti facci caga.

A "citoyeneté corse" a quale a voli da ?
Rocca Sera ? Giaccobi ? Zuccarelli ? quessi so corsi dipoi sempre, e un "hanu a mentalita frencese".
I corsi di a spaluzera, piu nimu ne vole.

L'arabi o i purtugesi, un ne parlemu, chi per certi so u periculu maio .
Ci fermerai tu e chelli chi t'assumiglianu, e vi ferete caga inseme.

Ma dimia, e 4000 frusteri chi sbarcanu tutti l'ani, e facenu u travagliu chi i corsi un volenu fa,chi facenu i muradori o travaglianu a coglie i frutti che tu manghji , ti facenu caga anch'elli, quandu ai u corpu pienu.

Chi hai fattu per critica i naziunalisti o l'altri,ghjente cume te, i nostri paese ne so pieni,spessu maritati cun done o omi di u cuntinente, pusate a e terrazze di u cafè, cu dui pataccone in stacca.

E quandu ghjunghjenu i tempi d'elezione, site i primi a anda mette u bigliettinu sceltu per u meru di u paese,un si sa mai.......e po soprattutu un pigliemu risici, chi i tempi un so sicuri.

Quandu omu un face nulla hè sicuru d'un sbagliassi.
 scrianzatu(sempre di più)
Ghjovi u 16 di Lugliu 2009

[Ignorer]
Quantu ne sai e quantu mi n'ampari ò machja,incu'un cerbéllu cume u toiu un'hè micca un ministeru che lu ci vole a datti ma a presidenza di l'onu.Per dilla franca ,ié ghjente cume té (piene di fume e di pritenzione e sopratuttu brutte di lingua, mi faccenu cacà),e per andà indè u to sensu mi piacceria che li ghjunghjissénu torna millàie di strangeri in corsica.
 circinelludiguagnenativupeliguagnesusosanguaversatu
Venari u 17 di Lugliu 2009

[Ignorer]
à a ghjustizia ???? DATI ! Cù un nome simule ùn po essa ca corsa... è cunosce u taf in più ! Piccatu ch'ùn sia micca nantu à u foru... Nò finalmenti pensu piutostu à U Sgaiuffu. U so pseudo mi pare ch'ellu l'impone di accittà...
 A Bastiaccia di a piazza Santu Niculà
Venari u 17 di Lugliu 2009

[Ignorer]
Salute a tutti!

Eu prupongu che no facimu stu consigliu di i ministri al menu una volta per mese nanta a piazza Santu Niculà vicinu a a casa cumuna.

Sotta e finestre di u Sgiò Zuccarelli :))
 estrimei
Venari u 17 di Lugliu 2009

[Ignorer]
a A Bastiaccia di a piazza Santu Niculà ,
mi pare chi sgiò -o signora-s'adopranu nanzu a titulu, a funzione , o u nome , e ch'ell'un s'adopri micca nanzu a casata:
es: u sgiò ministru, u sgiò stitutore , u sgio Emiliu

bon , o ghjente , eu so prontu ! aghju preparatu a lista di tutti quelli chi a rcfm e a fr3 hanu da parte in furmazione, l'organisazione di i prugramma , e a lista di e musiche imposte .
a cumblicculla di i "sondage" per fà a prumuzione di u ghjurnale "Corsicà" serà interdetta u ghjurnu stessu di a mio numinazione .
avà tocca a voi!
 estrimei
Venari u 17 di Lugliu 2009

[Ignorer]
e per fabbi vede ch'o seria un ministru seriu , per quelli chi so pronti a fassi apenna di lettura in lingua frencese , prupongu sta lettura
http://www.marianne2.fr/A-l-Elysee,-un-cabinet-manipulateur-de-sondages_a181544.html
 A Bastiaccia di a piazza Santu Niculà
Sàbatu u 18 di Lugliu 2009

[Ignorer]
O estrimei !

Ti ringraziu per a to currezione!

Ghje vera chi scrivu a lingua nustrale cume una vacca spagnola in un campu taliano mà al menu provu :)

Allora diceraghju u sgiò Emiliu chi quand'ellu e statu ministru a due riprese ùn ha fattu nunda per a Corsica stu musi altu!



 estrimei
Sàbatu u 18 di Lugliu 2009

[Ignorer]
a A Bastiaccia di a piazza Santu Niculà,
i sbaglii i femu tutti e di cureggeci he un attu di fede 'nu a nostra lingua .
quandu seraghju ministru , viderai tu!
 Culomba
Sàbatu u 18 di Lugliu 2009

[Ignorer]

O Estrimei , si scrive favvi (o fà vi). A sò ch'ùn t'ammuscerai micca...LOL

o Bastiaccia di a piazza San Niculà (uffa! ùn poi puglià un cugnome più cortu? Ti chjameraghju BPSN) ùn ti ne fà, scriva cum'è tù poi è attempu prova à amparà a scrittura bona. Estrimei ti ferà u prufessore...
 Culomba
Sàbatu u 18 di Lugliu 2009

[Ignorer]

U turisimu hè u casticu di (guasi) tutti....lol

U vostru nome :


U vostru email :
 (micca publicatu)


Missaghju
Signale embed   Annulà ò
A vostra video sarà affissata sottu à lu vostru post.