I basgiadori fora !

 altore
Sàbatu u 7 di Marzu 2009

[Ignorer]
eeeebeeeh! pensava esse l'ultimu à pensà cusì ! mi face gran'piacè st'articulu! mi vuleria quantunque permette una piccula critica... indè noi u "pd" ùn hè micca un finochju cum'è in faccia ma un "rottu 'n culu"... ghjè vera passa menu bè ma bon... in stu duminiu custì ghjè à spessu u casu...
 in cauda venenum
Sàbatu u 7 di Marzu 2009

[Ignorer]
HE VERA QUESSA CHI UNA TRENTINA D'ANNI FA E ANCU A PENA DI PIU L'OMI UN SI BASGIAVANU MICCA STU FATTU HA FATTU A SO APARIZIONE MI PARE A L'ORIGINE DI U MUVIMENTU NAZIUNALE CUME CUCINI E FRATELLI QUELLI CHI SI RICNICIVANU IN UNA CERTA DIMERCHJA S'ABBRACCIAVANU STRADA PIGLIENDU STA MANERA DI DISSI BONGIORNU S'HE ALERGATA .
MA O ZITELLI UN CI BASGEMU MICCA NANT'A BOCCA E SENZA A LINGUA
I MO AMICHI I PIU CARI L'ABBRACCIU CUME FRATELLI FORSE FACE 1000 ANNI O PIU L'OMI SI TUCCAVANU ALTR'AFFARE CHE A MANU I TEMPI SCAMBIANU
 Piratella
Sàbatu u 7 di Marzu 2009

[Ignorer]

In più, sò à spessu basgi di Ghjuda!

Allora o masci, i vostri basgi teniteli per noi altre!
 capicursinu
Dumenica l'8 di Marzu 2009

[Ignorer]
Eviva, per una volta chi ci n'hé unu chi pensa cume me!
Seria ora di pienta appena sta cumeria finuchjesca di u 'on se basgie entre fratè'. Chi vergogna, quantu ipucrisie, hé bella piu sincera una strinta di manu.
Avà hé decisa, u prossimu chi vene a basgiami li sciaccu una capata!
 Nimu
Dumenica l'8 di Marzu 2009

[Ignorer]
Eiu à u liceu tuccavu sempre a manu à i mo amichi, è pò mi macagnavanu dicendu ai paura d'esse "PD" o cosa à noi ci poi basgià un avemu prublemi d'identità sessuale etc.
Allora avà li basgiu cusì un mi facenu cagà.

Ma ghjè vera chi pè mè l'omi si toccanu a manu è basgianu e damicelle.
E l'omi un anu micca à cuntà tutti i sò sintimenti è stati di l'alma.
 ZIU ANTO U PURCAGHIU
Dumenica l'8 di Marzu 2009

[Ignorer]
Mi suvengu di babbone quandu gjiugjianu tutti i pinzuti in casa a u momentu di l'estate."Bonjour pépé è basgji ! ! bonjour pépé è torna basgji ! ! ! Babbone a dettu" o quedi zitté ' dimuci bongjiornu una volta é doppu basta".Eiu stavu vargugniosu e faluvu a piatami in cantina.cusi un basgjiamu più a nimu.E nimu un si basgjianu piu micca in casa nostra. . . . .Oghié prefericu a basgjia quachi bedda donna .Iéééé......
 U-blogu.com
Dumenica l'8 di Marzu 2009

[Ignorer]
O Ussama ben lazezu, possu fatti un basgiu per questu articulu? lol A prestu.
 a ranochja
Luni u 9 di Marzu 2009

[Ignorer]
U veru corsu hè basgiarinu è mammarecciu!
 henry smart
Luni u 9 di Marzu 2009

[Ignorer]
Un a sò quandu s'hè affacata sta moda di basgià tutti quelli ch'è no cunnisciamu. Aghju 35 anni è quandu era à u liceu ùn ci basgiavamu micca. Versu 18 anni emu principiati à basgiassi trà "paisani", amichi fidi di zitellina. E pocu à pocu s'hè allargatu u chjerchju è ci simu fatti surpati in u sbollaru di basgi ! Chì ne pensate voi ? Site d'accunsenti nant'à l'epica..
Dopu cù u tempu m'hè sò avvistu chì i giovani cullegiani si basgiavanu di più in più prestu. Avà simu ind'a trappula: passemu una serata cù qualchissia è ci basgiemu u lindumane. Per quelli di a mo generazione mi pare ch'ùn sapemu più cumu fà. Stende a manu è ammuscià à l'altru o basgià cù stu sintimu bizarru di qualcosa ch'ùn hè micca nurmale.
 heliofobu
Luni u 9 di Marzu 2009

[Ignorer]
Iè, O Henry, avemu listessu età, è pensu che tu si ghjustu annant'a l'epica...
Mà, oghje, cume si po fà ? Ci si pare d'esse guasi dispetosi quandu tucchemu la manu a qualchisia !
 talavesu
Luni u 9 di Marzu 2009

[Ignorer]
o beddi zittedi basgiasi era segnu d affizioni
se tutti basgiani a tutti u vole piu di nudda
demuci una bedda strinta di mani e basgiemu
solu parenti e amichi veri ma micca vinti volte u jiornu
 mamacorsicamamicaquidadipatrick
Marti u 10 di Marzu 2009

[Ignorer]
allora un vi bagiu mica stamana ! aé pediu par vo
 prisuttu
Marti u 10 di Marzu 2009

[Ignorer]
ah quantunque ! face piacè di leghje i vostri cummenti, site d'accunsentu per dì ch'ellu ci hè un veru prublema cù "les bises" !

avà si "face a bise" (a dicu in francese perchè hè un affare di pinzutu) à u primu catinu scuntratu !

basta d'una serata in buatta è ci basgemu ! n'importa chè...
 EIU
Marti u 10 di Marzu 2009

[Ignorer]
Hè vera chi certe volte hè un casticu di basgia l'omi chi si cunnoscenu pocu.
mà Marchioni avia basgiatu Mitterand anch'ellu
 Nimu
Marti u 10 di Marzu 2009

[Ignorer]
Incalcu chì i basgi un piacenu à nimu ma i femu tutti.
 fratellu ficatellu
Marti u 10 di Marzu 2009

[Ignorer]
U babbu di a patria è grossu minutu si basgiavanu annant'e culle, un'era tantu megliu...
 Culomba1
Venari u 13 di Marzu 2009

[Ignorer]

Porta un "badge" : (cumu dì u "badge"?)

"Stop : aghju u sida".

Tandu sì ch' anu da stà luntanu da tè!

U badge u cacci quandu ci hè un bellu pezzone di pettu à tè, ben intesa...
 avà basta
Venari u 13 di Marzu 2009

[Ignorer]
ci vole à fà i t-shirt :

"s'è tù mi basgi, ti mengu"

"la bise c'est pour les gaulois"

"u veru corsu ùn face micca a bise"

ecc....

 More à Azzana
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]

O Culomba lascia u to badge, fammi piuttostu un basgiu!
 ghjuvan'paulu
Marti u 5 di Maghju 2009

[Ignorer]
Ch'elli basginu e so moglie eppo anderanu à basgià i so fradé ! ùn c'è più u palmu di nettu !

U vostru nome :


U vostru email :
 (micca publicatu)


Missaghju
Signale embed   Annulà ò
A vostra video sarà affissata sottu à lu vostru post.