E cagoules durante e manif seranu difese !

 C.BARBIER
Ghjovi u 9 d'Aprile 2009

[Ignorer]
paulmat s'o mi possu permette "ne LES ecorchez pas" parli bè di a lingua francese è di a lingua corsa, ch'ellu ùn ci vole micca à tazzulà,dunque 2 registri di lingua !!
 Culomba1
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
O Françoiseuuu, u francese hè dapertuttu, ai abbastanza lochi per sprimatti, eppo i pinzuti almenu seranu d'accordu cun tè, ma noi n'avemu pochi spazii in lingua corsa, allora lasciaci quessu per piacè ...
 Anto
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
Mai... Michelle Alliot-Marie sbat c'e u vechju uomu... Euh nò, una vechja donna :)
 estrimei
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
a forza di a nostra lingua :
un he micca so che no' scrivimu , he a pratica di a nostra lingua chi introna i militenti di a Corsica frencese.; 'nu a ponu accettà , ha sanu ch'ell' he 'ncu a lingua ch'o pudemmu vince.
allora a li provanu a facci scaglià . nant'a u foru di u rinnovu - apertu a tutte e lingue - un c'he piu un scrittu di corsu . andàte a leghje so chi c' he scrittu e viderete ch'ell'un ci he piu ne lingua ne spiritu .
di tant ' in tantu a li provanu nantu a piazzetta , un li demu micca capu , postu chi qui, un cuniscimu che una lingua: a nostra
 rokaser
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
cun tutte sse cunnarie avete da vede chi u catenacciu s'hà da truvà veramente incatinatu !!!

LIBERTà PER U CATENACCIU
 Ghjuvan' Filici
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
Ma sta "Françoise", hè a Francesca di u Foru Corsu sì o nò ?
 Ghjuvan' Filici
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
Par mè "coprifaccia" in francesu saria un pocu com'è "ejac faciale"...

Mi ni vocu.
 rokaser
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
ah ah ah chi connu
 francesca
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]

oooo GFi sè tù mi cerchi m'ai da truvà... Mi vedi à mè a nipote di 'ssu SGM?

Hum...stu Sergente cheffu...ùn seria micca piuttostu una spezia di Capitanu , nòooo? lol


 ZIU ANTO U PURCAGHIU
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
um'bé o queda gjienté mitimucci tutti in rangu hé a u "garde a vous"per ritené sté beddé parolle in francese.Quessu l'omu ghié un eroie!!!tamante campagné!!!!peghui ché u san Pedrone,o u Tghime.Un di lasciate un ar ma in manu,chi manca cio quellu po fa.In tantu pensemu ancu a jean vianey blanché stu patriotu arrestatu dopu a stu cumbugliu in Bastia,per causa di sté mascaré, l'omu sara cundanatu da a corte speziale di gjuistzia francese............
 machja
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
O Signore cosa ch'è, ma cosa ch'è, in su paese ?
Morazzani hè "sergent CHEF"
O chi rise ! !! ! ! !
 More à Azzana
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]

Ne ferma dunque VERI CORSI capaci di fà a guerra pè a grandezza di a Francia, chì face a grandezza di a Corsica. ..

AAAAh tutti 'ssi giovani disuccuppati ferianu megliu d'ingagiassi, piuttostu chè di fà nice di fà a guerra cù i so petards mouillés! Ch'elli seguitinu l'esempiu di l'antenati, di u Sergente sceffy !! Quessu sì chì hè un omu, un veru, cù i cuglioni!!
 pirattella
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
ci vole à dì chì MAM feria megliu di mettesi ne una, cagula, in permanenza, chì guffura!!
 Harry Tiuddu
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
S'ellu ùn era derisione, pudiamu dì: "laissez passer, laissez passer n'importe quoi" cum'ella a cantava cusì bè Antone Ciosi. U fattu si stà chí u solu patriottu arrestatu è cundannatu hè un francese, senza casa è forse briacone. Intantu, postu ch'ellu hè megliu à ridene di ste francisate murazzanesche, è postu ch'ellu ci vole à compie in canzone, o Morazzà, ti deraghju un picculu cunsigliu, tù chì canti vulinteri, prova "u perdono mio dio".
 Fiumurbacciu
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
o zitelli mi pare chì sti morazzani ci femu una macagna... aoh pussibuli di pinsà ciò ch'hà scrittu stu tontu "sergent .."! è apparamente hè corsu stu tippu nò?
 pirattella
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]

Francoasê mi pare bella seria ma u Sergente sceffu mi face more di risa! S'ellu ùn hè veru hè bè inventatu
 altore
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
bella macagna ... nunda à dì ...aghju viaghjatu sin'à u sergente scheffu...
 Fiumurbacciu
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
ah pensu anch'eiu parchì allora animali cusì ùn n'aghju quasì mai vistu
 papacolucci
Venari u 10 d'Aprile 2009

[Ignorer]
La cagoule : à l'Index !
a macacciula à u ditu !
ùn hé micca a macacciula chi ha dà fà piantà a malatia, ghjé forse ancu peghju incù a macacciula !
 estrimei
Sàbatu l'11 d'Aprile 2009

[Ignorer]
ci so statu nant'a " muvrini.com " .
bè ! custi a nostra cultura he assicurata! ci si pò praticà : u frencese , u tedescu , o l'inglese.

U vostru nome :


U vostru email :
 (micca publicatu)


Missaghju
Signale embed   Annulà ò
A vostra video sarà affissata sottu à lu vostru post.