Cusì traghjì u Maistrale...

 estrimei
Màrcuri u 17 di Dicembre 2014

[Ignorer]
"Per compie u so capu d'opera forse a "Canzona di u Cuccu" bellissima oda à a natura nascente è forse di più chè cusì "
hè vera chi a Canzona di u Cuccu hè un capi opera, ma mi pare chi , custì , a natura 'ùn hè che scusa e quand 'ellu scrive :
Quand'ellu canta u cuccu
si rallegra a marina

eu capiscu : aiò o corsi , pigliate cuscenza , aprite l'ochji, tutti inseme pudemu fà un veranu di u nostru Paese .
mi pare dinù chi di u "magistrale" francese ùn currisponde micca a l'omu , ma ch'ell'appie ripigliatu a contu soiu u nome di "Mistral" si ghjustificheghja di più chi stu pueta era dinù un militente di u Paese occittanu .
 astrega
Ghjovi u 18 di Dicembre 2014

[Ignorer]
Mi dispiace o Estrimei ma Frederi Mistral ùn era micca un militente di u "Paese occittanu" chì ÙN ESISTE MICCA, ma di a PRUVENZA, paese reale e millenariu !!! Per u restu avete a ragiò ☺
 estrimei
Ghjovi u 18 di Dicembre 2014

[Ignorer]
a ringraziavvi o Streca,
a palesu , a contu meu , a Pruvenza , l'Occittania mi parianu listessa locu di cultura .
 astrega
Ghjovi u 18 di Dicembre 2014

[Ignorer]
A Pruvenza hè un paese d'urigine Ligure. Un veru paese, cù storia e tradizioni specifiche. A cultura ùn hè micca listessa ch'è in "l'occitanie". Bona fine di serata caru Estrimei.
 astrega
Ghjovi u 18 di Dicembre 2014

[Ignorer]
Sè v'interessa di capì u puntu di vista di i Pruvenzali pudete leghje sta pagina : http://daudau.blog.fr/2010/10/16/voici-quelques-elements-qui-permettront-peut-etre-aux-indecrottables-excites-de-9635085/#c20065916
 sardu
Ghjovi u 18 di Dicembre 2014

[Ignorer]
ligure??? simmai hè u ligure chi ava urigini pruvenzali...

U vostru nome :


U vostru email :
 (micca publicatu)


Missaghju
Signale embed   Annulà ò
A vostra video sarà affissata sottu à lu vostru post.