Ci vole veramente à oppone parking è lingua corsa ?

 estrimei
Ghjovi u 30 di Lugliu 2015

[Ignorer]
a mè , mi pare chi stu Morganti hà attaccatu a campagna elletturale .
ellu a sà chi a lingua corsa hà i so nemici , e attaccà a lingua corsa li pò purtà quelli chi vutavanu a Zuccarelli .

_________________
dumanda a A PIEZZETTA

un sterà tantu a finisce l'epica di a cullettivitai di Corsica , vi prupongu per sta fine di mandatu d'instituì u premu di a lingua corsa a l'elletti di a cullettivitai
 Morgantacciu
Ghjovi u 30 di Lugliu 2015

[Ignorer]
Mi stumaca di vede stu Morganti parla cusi ! Per quale si piglia stu catinu !
A nostra lingua si ne more, so pocu à ghjente à parla la è a scumbatte per fà ch'ella sia parlata è ellu dice chi a ghjente ne face troppu allora ch'ellu n'ha mai fattu un sforzu di parlà la o d'amparà la !

Un lu cunnoscu, ma s'ellu mi casca in stretta li stuperaghju in facciu per cio ch'ellu ha dettu.

i cancari di a Corsica so ghjenti cume stu spezziu d'imbecile chi face pulitichella cu u so grande amicu Tatti, sempre daretu à u putere, per diventà i rè di i rè di i rè !!

Ch'elli si mettinu tramindui à travaglià appena è ch'elli si ne stassi zitt, chi u male hè dettu avà.
 carlu
Ghjovi u 30 di Lugliu 2015

[Ignorer]
mais pourquoi tant de haine et de mépris pour la langue et la culture corse ? pourquoi tant de haine de soi ?

(a dicu in francese per ch'elli capiscinu)

ch'averà fattu a lingua corse per fassi tantu odià da i soii ?

 è cusì sia
Ghjovi u 30 di Lugliu 2015

[Ignorer]
e maschere sò cascate per Tatti è i soii. capiscenu chì cun Gilles ùn ci cacceranu nunda per a so carriera persunale allora a pecura volta cù a so banda è u pastore zuccarelli (scusate i pastori ghjè per a fiura)
 Santunskis
Venari u 31 di Lugliu 2015

[Ignorer]
L'avete vistu in Aiacciu chi un elezzione s'hè ghjucata annant'u un parking. L'avvene di a nostr'isula, u parking hè u centru di tuttu oghje, pensu che semi u solu populu in giru mondu chi fà un eventu tamantu quandu si apre un parking de 500 places en ville.

Corsica terra ecologista, "mais bon si je peux avoir la place devant le bar ou la banque plutot que de me garer à 500 mètres, c'est mieux."
 sergio
Venari u 31 di Lugliu 2015

[Ignorer]
"impinzuttitu di ciarbellu, nun vali mancu un figatellu"

hahahahaha
 bastiacciu stortu
Venari u 31 di Lugliu 2015

[Ignorer]
E qual'e chi u connosciè stu Morganti ??.....
 Guerrini
Venari u 31 di Lugliu 2015

[Ignorer]
Morganti ùn hè chè "l'homme lige " di Tatti.
U veru MACHIAVEL hè Tatti.
 L'azezu
Dumenica u 2ndu d'Aostu 2015

[Ignorer]
O ghjente, ùn avete ancu trovu à quale ellu ci vole à impiastrà cù una bella torta cù a chantilly ?
Piccatu pà a crema ma...
 corsu
Dumenica u 2ndu d'Aostu 2015

[Ignorer]
Tù mandi à l'altri ma ùn ci vai ... Armons-nous et partez
 L''''azezu
Dumenica u 2ndu d'Aostu 2015

[Ignorer]
Ùn aghju po l'abbitudine di dì di tù à quale ùn cunnoscu. Affare di crianza vechja è trapassata, siguramente.
Andacci ? Soca mi piace troppu a sciantiglì...

U vostru nome :


U vostru email :
 (micca publicatu)


Missaghju
Signale embed   Annulà ò
A vostra video sarà affissata sottu à lu vostru post.