Aiutemu i maffiuselli corsi

 estrimei
Ghjovi l'11 di Nuvembre 2010

[Ignorer]
tituli -sgiò , signora - un ponu andà incu e casate.
s'adopranu incu u nome: u sgiò Ghjiseppu
" incu l'impieggu: u sgio stiutore
" incu u nome saguitatu da a casata:u sgiò Ghjiseppu Castelli
 per ride
Ghjovi l'11 di Nuvembre 2010

[Ignorer]
Ps : Castelli.; ATF : a Casinca piglia pesu è forza... ghjè Casinca power !! .. dixit Venzo...

O i Niulinchi! Chì fate ? Durmite? Vi lasciate piglià a suprana, cumu hè?
I Balanini parenu muti ancu elli. I Talavesi a facenu à a muta. Gravona è Celavu a si provanu ma l'affare pare un vispaghju.

I Capicursini ùn si facenu mai sente. U Capicorsu pare ch'ellu sia un paese sputicu.

[Estrimei]: pà Sgiò cù u nome daretu a pensu ancu eiu. Ma a nigazione ÙN porta l'aletta ch'osinnò si cunfonde cù l'articulu indifinitu UN (un paese);
INCÙ, CÙ portanu l'aletta, ma micca CUN.

Machja: U purcaghju hè quellu chì cura i porchi è u purcile ind'elli stanu i porchi.
.
Par piacè ùn mi ghjastimate micca cercu di rende serviziu (hè un usu in Corsica).
 estrimei
Ghjovi l'11 di Nuvembre 2010

[Ignorer]
a per ride,
a ringraziatti , nu a sapia micca. pruveraghju a fà u sforzu , ma s'ella maccae torna fà u piecè di dimmila
 fora di strada
Ghjovi l'11 di Nuvembre 2010

[Ignorer]
e quessu bracciu diritu(mon ami pierre dixit paulu giacobbi) di u presidente pol emploi ne mica u scrucunacciu chi a pagatu cu i nostri impositi e capote diece volte u prezzu per inrichiseji;dite mi appena mi pare chi son numerosi di quessi a u cabinetu di u presidente
 machja
Ghjovi l'11 di Nuvembre 2010

[Ignorer]
Mi so sbagliatu,per ride, aghju scritu in furia,ma hai una vista acuta, o sgio stitutore.

Aghju da scrivelu cente volte: u purcaghju hè quellu chi cura i porchi, e u purcile a casa di i porchi.

U vostru nome :


U vostru email :
 (micca publicatu)


Missaghju
Signale embed   Annulà ò
A vostra video sarà affissata sottu à lu vostru post.